Showing posts with label cards. Show all posts
Showing posts with label cards. Show all posts

Thursday, 16 June 2011

Wracam z niebytu...

Witajcie ponownie! Dawno mnie nie było - nie tylko tutaj, ale też na Waszych blogach (maniakalnie je teraz przeglądam, nadrabiając zaległości i podziwiając cuda), na forum i niestety w Warszawie też mnie nie będzie. Po leniwej zimie i wiośnie na raz spadło mi na głowę mnóstwo spraw, ale jakoś powoli się wygrzebuję. Dziś zrobiona jeszcze w kwietniu (sic!) karteczka komunijna. Robiona na szybko, z tego, co było pod ręką i obfocona też szybciutko (wybaczcie jakość), ale pierwszy raz popełniłam kartkę w takiej formie, więc się pochwalę :) Miłego wieczoru i do zobaczenia wkrótce! Dziękuję też wszystkim, którzy o mnie pamiętali i pytali o nowe posty :* :* :*


Hello again! It's been ages since I've been here (or anywhere else at all to be honest) I'm browsing your blogs now, admiring all the goodies you've created in this time. After a lazy winter and spring, a lot of things started happening at the same time, but I'm getting a grip of it right now :) Here's a first communion card made in April (sic!). It was a very quick project and photographed equally quickly before giving away, so forgive me the quality. Have a nice evening and see you soon! And thanks a lot to all of you who remembered about me and asked for new posts :* :* :*






Wednesday, 13 April 2011

Romantycznie

Witajcie :) Trochę mnie tu nie było, ale dziś mam do pokazania dwie rzeczy. Najpierw romantyczna karteczka-koperta wg kursu Karoli, którą zrobiłam na zamówienie przyjaciółki. W środku umieściłam postarzany distressami i lekko postrzępiony arkusik z miejscem na życzenia. Papier, który wykorzystałam to jeden z moich ulubionych - Leve Letters od Pink Paislee. 

Hello! It's been a while since I last posted something, but today I have two things to show you. First, the romantic envelope-card made on my friend's request. If you'd like to try it, here's the tuto by Karola. Inside it, I've put a little sheet of paper, aged with distress inks and Tim Holtz paper distresser.  Paper I used for this card is one of my favs - Love Letters from Pink Paislee.

 


Druga rzecz, którą mam do pokazania, to zaległy, marcowy tag wykonany na bazie papierów Wiosenne Przebudzenie TSC, użyłam też małego taga z Galerii Papieru. Efekt nie do końca mi się podoba, ale w końcu tagi robię między innymi po to, żeby poćwiczyć :)
Second thing I've got for you today is my march tag, made on lovely TSC paper. I also used here Galeria Papieru small tag. The effect was... somewhat dissapointing to me, but well - one of te reasons I make these tags is to practice and have fun :)


Saturday, 2 April 2011

Kolejna urodzinowa

 Hej! Dziś pokazuję kolejną karteczkę zrobioną z przepięknych papierów Karoli.Dla odmiany, z ręcznie zrobionym kwiatkiem, do którego przełamałam się dzięki Duni, która pokazała nam na spotkaniu, jak bajecznie proste jest zrobienie takiego kwiatuszka. Wracając do papierów- mają wspaniałe żywe barwy, do tego świetnie przyjmują media, dlatego czuję, że częściej będę z nimi pracowała :) Dziękuję zaglądającym i miłego weekendu!

Hi! Today I want to show you another card made from The ScrapCake papers. For a change, card have a hand made flower, which I finally dared to make thanks to Dunia, who showed me how easy it is. Back to the papers - they have beautiful, vivid colours and the cooperate with different media, so I feel I'll be using them more often :) Thanks for stopping by and have a nice weekend, peeps!


 
Poza tym, dla amatorów słodkości jeszcze tylko do dziś candy u UHK. Do wygrania limitowana edycja papierów i dodatków :) 

Do 10 kwietnia zaś trwa candy w scrapki.pl, z mnóstwem pyszności od 7gypsies. 


Thursday, 31 March 2011

I znów jestem/ Here I am again

Od czasu mojego ostatniego posta wiele się wydarzyło, między innymi "zaliczyłam" dwa poznańskie spotkania scrapowe, zlot w Łodzi, paskudne przeziębienie i coś jeszcze, czym mam nadzieję będę mogła się pochwalić pod koniec maja :D

Dziś postaram się nadrobić część zaległości. Na początek pochwalę się prezentami od zdolnych poznanianek. Poniżej urocza poduszka- jasiek od Michelle, z wymianki alfabetycznej. Trochę się pogniotła, ale to dlatego, że dobrze mi służy :)


I piękne, romantyczne pudełko od Kasi, jeszcze z wymianki świątecznej, którego nie miałam okazji pokazać.  W środku swoje miejsce znalazły kolorowe tekturki i tagi :)

A teraz, karteczki które pofrunęły już do odpowiednich rąk. Zrobione z nabytych na Skrapowisku kolekcji Wiosenne Przebudzenie i Usłane Różami. Obie z wykorzystaniem kwiatków Primy, strzępione i tuszowane distressami.


To tyle na dziś. Niedługo powrócę z kolejnymi pracami. Miłego dnia Wam życzę :*

Wednesday, 9 February 2011

Czujecie...

Miłość w powietrzu? Co prawda 14 luty jeszcze przed nami, ale zainspirowana wrzucam taką oto karteczkę. Kiedy tylko zauważyłam ten słodki papier Pink Paislee, wiedziałam, że będzie idealnie pasował do uroczych ptaszków z Galerii Papieru. Mam nadzieję, że ktoś się od niej uśmiechnie :) Poniżej składniki. Miłego dnia, kochani!
 
papier/paper - Pink Paislee
ramka/frame - Scrapiniec
ptaszkowy obrazek/birdie picture - Galeria Papieru
farby/paints - acrylic dabber (snow cap), distress crackle paint (dried marigold)
gałązki/punch-out branches - MS branch puncher
glimmer mist chalk (evergreen)
distress ink (antique linen)

Hi! Can you feel love in the air? I certainly do and thought Valentine's Day is still ahead, I'd like to share my first valentine card this year. As soon as I've noticed this sweet Pink Paislee paper I new, it would match perfetly the super cute birdie picture. Hope it will make someone smile :) Have a nice day!



Sunday, 21 November 2010

Lubię...

bawić się z papierem, dlatego wiele przyjemności sprawiło mi zrobienie tej karteczki przygotowanej na wyzwanie Lemonade. Nie jestem zbytnio zadowolona ze zdjęcia, nie widać embossingu na manekinie i perfect pearls na kwiateku, dlatego musicie mi uwierzyć na słowo. Miłego wieczoru!

papier - Lemonade (sklep Lemonade)
stemple - Lemonade, Kaisercraft (Lemonade, Stonogi)
manekin - Wycinanka (Wycinanka)
kwiatek - Prima 
distress reinker Tattered Rose - Ranger (Scrapki)
perfect pearls Perfect Copper - Ranger (Scrapki)
proszek do embossingu - Pergamano Embossing Powder

I love to play with play with paper and that's why I had a lot of fun created this card for Lemonade challange. Unfortunately you won't be able to see embossing on the mannequin and and perfect pearls on the flower. You have to take my word for that. As for the ingredients and where to get them, see the list above. Have a good evening!

Saturday, 13 November 2010

Ciąg dalszy...

... świątecznych kartek. Dziś dwie z  wykorzystaniem ramek Graphic 45. Oprócz tego użyłam papierów i wycinanych dodatków Galerii Papieru, kwiatka MME oraz crackle accents i papieru Bo Bunny ze scrap.com.pl. Pozdrawiam!. 

Here we go again with christmas cards. Today I want to show you two of them made with Graphic 45 frames. Also used here Galeria Papieru paper and die-cuts, MME poinsettia flower, Bo Bunny paper and crackle accents from scrap.com.pl. Have a good day and thanks for stopping by!


I jeszcze rzut oka na detal - dzwoneczki pociągnięte crackle accents.

Friday, 12 November 2010

Święta w pastelach

Zaplanowałam sobie, że w listopadzie będę robić więcej kartek i blogować, ale z różnych powodów miałam dłuższą przerwę. Coś tam jednak udało mi się zrobić, dlatego od dziś zaczynam wrzucać zaległości.  Na początek karteczka z wykorzystaniem papieru i stempelka Lemonade oraz aniołkiem/ świąteczną wróżką (?) z Galerii Papieru. Już po jej wykonaniu dowiedziałam się o wyzwaniu Twórczego Pokoju. Nie wiem, czy spełniam dokładnie warunki palety kolorystycznej, ale zaryzykuję i zgłaszam :)

I had a plan to make more cards and post notes regularly this month, but it didn't work for some reasons. Still, I managed to create something so today I start with posting all this backlog. For a start a pastel card made with Galeria Papieru angel/christmas fairy (?) and Lemonade paper and stamp. I'm not sure if it fits colour palette for Twórczy Pokój's challange, but I'm gonna give it a try :)


Sunday, 31 October 2010

Happy Halloween!


Uzbroiliście się dziś w cukierki? U mnie w domu już przyszykowane, ale dzieci jeszcze nie widać. Tymczasem zrobiłam zupełnie nie halloweenową, kwiatową karteczkę z ćwiekiem w roli głównej. Ćwiek ze scrap.com.pl, stempel Lemonade, a papiery z C4U (DCWV Mariposa) i Stonogi.pl (Prima Annalee).

Are you prepared for trick-or-treaters? I have the candies ready, but can't see the kids just yet. In the meanwhile I've whipped up a make-a-wish card with pearl brad in the centre. 
Ingredients: brad from scrap.com.pl, Lemonade stamp, Mariposa (DCWV) and Annalee (Prima)  papers. 


Sunday, 24 October 2010

Szybki post na dziś, a w nim kolejna karteczka świąteczna :)  tym razem z wykorzystaniem nowego stempla z zestawu zakupionego w Stonogach. Papiery Graphic 45 i Galeria Papieru, kwiatek MME. Może być?

A quick post for today with yet another christmas card. Ingredients for this one: Graphic 45 and Galeria Papieru papers, Kaisercraft stamp and MME poinsettia flower. Do you like it?


Monday, 18 October 2010

I jeszcze jedna

Kolejna karteczka w klimacie świątecznym.W roli głównej papiery i obrazek z Galerii Papieru. Do tego malutki tag Graphic 45, stempelek Lemonade potraktowany embossingiem, wstążeczka ze scrap comu i gotowe! Robienie świątecznych kartek jest takie relaksujące :)
Przy okazji zapraszam Was na bloga Galerii papieru, gdzie znajdziecie mnóstwo inspiracji, nie tylko świątecznych. A w ostatnim poście {klik}- tak jest, moje skromne karteczki!

Here we go with another christmas card with my favourite Galeria Papieru papers and a Santa picture. Add a little G45 tag, embossed Lemonade stamp, a ribbon and voila! Making these christamas cards is so relaxing :)
By the way, I want to invite you to visit Galeria Papieru blog where many, not only xmas inspirations await. And in the most recent post - yes, those are my cards! I was so {happy} to see them :)





Friday, 15 October 2010

Spóźniona

Karteczka, którą zrobiłam na wyzwanie ślubne Lemonade, ale nie zdążyłam zrobić fotek w terminie :) Papiery i stempelek Lemonade, obrazek z Galerii Papieru spryskany lekko distressem Tattered Rose (ze sklepu scrapki.pl), perłowy ćwiek ze scrap.com.pl.

Here's the card I prepared for Lemonade wedding challenge,  but forgot to take pictures in time :) I used Lemonade stamp and papers, Galeria Papieru picture which I sprayed with Tattered Rose distress reinker (from scrapki.pl and pearl brad from scrap.com.pl.


Friday, 8 October 2010

Świątecznie

Kolejne kartki świąteczne zrobione z papierków i papierowych dodatków Galerii Papieru i jedna z połączenia Graphic 45  z Bo Bunny. Śliczne ćwieki ze scrap.com.pl, a kwiatek z MME. Stempelki Lemonade zembossowałam, a jeden dodatkowo postarzyłam crackle accents. Co sądzicie?

More christmas cards by Merrymaking :) Made from Galeria Papieru, Graphic 45 and Bo Bunny papers. Brads were bought in scrap.com.pl and I also used MME poinsettia flower. Lemonade stamps were embossed and one of them also brushed with crackle accents. So... how do you like them? ^^





Saturday, 2 October 2010

World Card Making Day

... czyli Światowy Dzień Robienia Kartek. Jak inaczej uczcić taką okazję, jeśli nie karteczką? Poniżej kartka, którą poczyniłam ja :) Ptaszek w górnym rogu, kwiatek i wystający zza taga klucz pociągnięte crackle accents ze scrap.com.pl. Papiery i stempelek z napisem od Lemonade, stempelki Primy z Craft4You, a dziurkacz brzegowy i kwiatki od Vernon.
Miłego świętowania!

Today's World Card Making Day and how better to celebrate it if not with a card? Here's what I whipped up for the occasion. Enjoy and happy celebrations!






Thursday, 30 September 2010

Moje pierwsze...

... kartki świąteczne. Czekałam na dobre światło, żeby zrobić fotki, ale się nie doczekałam, więc pokazuję, co wyszło. Piękne papiery pochodzą z Galerii Papieru oraz Graphic 45, kwiaty poinsencji z Making Memories, a wstążeczki i zielony ćwiek ze scrap.com.pl. Dodatkowo część  obrazków postarzyłam używając crackle accents. Voila!

My first christmas cards. I was waiting for good light to shoot some photos, but since it's already autumn, good light is something difficult to come by. So here they are. Made with beautiful Galeria Papieru papers, Graphic 45 die cuts and Making Memories poinsettia flowers. I also used ribbons and green brad from scrap.com.pl. And voila!





Przy okazji, zapraszam na Candy u Sasilli, które kończy się dzisiaj (niemal o nim zapomniałam!). Można wygrać wspaniałe papierki jej autorstwa. Muszę przyznać, że w kolekcji Świąteczna Gospoda, którą wykorzystałam do stworzenia powyższych kartek najbardziej podoba mi się fakt, że z jednej strony mają bardzo świąteczny klimat, a z drugiej wiele z nich ma charakter dość uniwersalny. Nadadzą się więc na różne okazje :) Ciężko wybrać najładniejszy papier, ale chyba postawiłabym na duży papier z nutkami. Wygląda bardzo starociowo i klimatycznie. Najmniej przypadł mi do gustu nr 04, czyli z ciemnym tłem, właśnie ze względu na kolory. Ale i tak pewnie go wykorzystam w kartkach.

Tuesday, 21 September 2010

Urodzinowo/ Birthdays

Wracam :) Ostatnie dni spędziłam leżąc w łóżku i wyglądając "pociągająco". Nie byłam w stanie żadnej karteczki sklecić mimo cudności, które przyszły do mnie ze sklepów. Mimo to mam do zaprezentowania dwie kartki urodzinowe. Jedną zrobiłam jeszcze przed chorobą, drugą wczoraj.

I'm back :) I cought cold and spent last couple of days in bed. Though I was unable to make any card at all I have two birthday cards to show today. One made before I became sick and the other one I whipped up just yesterday.

Pierwsza trafi do K., która w tym tygodniu kończy 35 lat. Użyłam w niej cudnych papierów i stempelków Lemonade, ćwieków Heyda i motylka wyciętego dziurkaczem MS (niestety nie mam tego cuda, ale wycinanki można dostać na Allegro). Do cieniowania brzegów rameczek użyłam tuszu Latarni Morskiej, nadaje się do tego idealnie :)

First one will go to K, who turns 35 this week. I made this card with Lemonade papers and stamps. Also used here Heyda brads and MS punch out butterfly.




Druga karteczka powędruje do Z., również na 35 urodziny. Ponieważ to kartka dla zapalonego rowerzysty, główną rolę odgrywa odstemplowany rower (stemple upolowane w Świecie Pasji).  Wreszcie wykorzystałam tu papiery z kolekcji Zauroczenie (kupione w scrap.com.pl), które długo leżały u mnie na półce czekając na swoją kolej. Doskonale dopasowały się do nich ćwieki-śrubki Rayher. Jedynie tag wykonałam z papieru Primy, ale zawiązany wstążeczką vintage z Latarni Morskiej w kolorze wodorost :) Tutaj również pobawiłam się w tuszowanie brzegów tuszami Latarni, użyłam jasnego i ciemnego brązu.

The second one will go to Z (also 35th birthday). Since the card was made for a biker, the bike play central role in it.  Finally I made use of Zauroczenie papers which were waiting in my drawer for a long time waiting for they turn. Screw-brads from Rayher match them fineI think. Tag is the only paper here from a different collection, I made with Prima paper and used a Latarnia Morska vintage ribbon to tie it. I also used Latarnia Morska ink pads on the edges of the tag.



Wednesday, 1 September 2010

Lifting :)

Wyzwania są wspaniałym wynalazkiem, dzięki któremu scrapuję nawet kiedy brak mi weny. Wczoraj dowiedziałam się o wyzwaniu liftowym Art Piaskownicy z deadlinem na dziś. Idealny sposób, żeby zmobilizować się do pracy. A oto mój lift.

Challanges are a great way to keep scrapping even when I lack the ideas. Luckily yesterday I found out about Art Piaskownica cardlift challange with deadline for today. Perfect way to muster my energies. And here's my lift.




Wykorzystane materiały: papiery Prima Marketing i no name, kwiatki papierowe Prima Marketing, stempelek Lemonade, dodatki z pasmanterii.