Showing posts with label DCWV. Show all posts
Showing posts with label DCWV. Show all posts

Saturday, 19 February 2011

Telephone

Ostatnio wciąż brak mi czasu lub weny, ale za małe formy zabieram się bardzo chętnie, dlatego dziś ateciak na wyzwanie Scrapujących Polek. Tytuł "telefon" od razu skojarzył mi się z piosenką Lady Gaga, której tekst postanowiłam wykorzystać zarówno w tle, jak i na pierwszym planie. Żeby było konsekwentnie telefon służy tu za nakrycie głowy :) Za bazę posłużył mi piękny papier DCWV z kolekcji Mariposa, podkolorowany distressem Antique Linen. O narysowanie telefonu poprosiłam narzeczonego ;) Miłego weekendu i dziękuję wszystkim, którzy zostawiają tu ślad :*


Hi! Recently I lack either time or inspiration, but I still like small forms like ATC. So here's one I've made for SP challenge. Title "telephone" immediately inspired me to use Lady Gaga's song lyrics. The phone itself (drawn for me by my fiancè) is obviously a headdress :) As a base of ATC I used a beautiful DCWV paper from Mariposa collection, which I coloured with Antique Linen distress ink. Have a nice weekend and thanks for all of you who comment :*


Saturday, 5 February 2011

Tag of the month and more candies

Właściwie mamy już luty, a ja dopiero teraz pokazuję mój styczniowy tag, pierwszy z dwunastu, które mam zamiar zrobić w tym roku. Tworzenie taga było czystą przyjemnością, głównie dlatego, że nie musi być funkcjonalny i czułam, że nie nic mnie nie ogranicza. Z jednej strony tag jest ozdobny, z drugiej pozostawiłam miejsce na journaling.
Przy okazji odkryłam liczne zastosowania liquid pearls - użyłam ich do przyklejenia małych gwiazdek z pasmanterii, pokryłam nimi powierzchnię gwiazdki, a na koniec posmarowałam preparatem kółeczko zabezpieczające dziurkę i posypałam je brokatem. Poniżej lista materiałów.


papier/paper - DCWV (Old World)
śnieżynka/snowflake - Wycinanka
stempel/stamp - Kaisercraft
liquid pearls (white opal)
perfect pearls (blue patina)
distress ink (weathered wood)
brokat/glitter - Wycinanka

It's February now, but I'd like to show you my January tag, first of twelve I intent to create this year. Putting it together was a great pleasure since I felt nothing was limiting me (unlike with cards). I only decorated one side of it, leaving space on the reverse for the journaling. For the materials used check the list above. 
By the way - I just realised how many uses liquid pearls have. I used them to glue small stars from haberdashery and covered the snowflake with them.Finally I spread pearls on the small circle over the punch hole, which I later dusted with glitter.



To tyle z mojej skromnej działalności, a teraz informuję o słodkościach, których ostatnio coraz więcej na blogach. Na początek candy u Wycinanki i do wygrania śliczności z beermat.
 

Kolejne cukierki pojawiły się z okazji wejścia nowej polskiej marki - UKH Gallery. Zapisywać można się między innymi u UHK

... i u Efinki.

Sunday, 31 October 2010

Happy Halloween!


Uzbroiliście się dziś w cukierki? U mnie w domu już przyszykowane, ale dzieci jeszcze nie widać. Tymczasem zrobiłam zupełnie nie halloweenową, kwiatową karteczkę z ćwiekiem w roli głównej. Ćwiek ze scrap.com.pl, stempel Lemonade, a papiery z C4U (DCWV Mariposa) i Stonogi.pl (Prima Annalee).

Are you prepared for trick-or-treaters? I have the candies ready, but can't see the kids just yet. In the meanwhile I've whipped up a make-a-wish card with pearl brad in the centre. 
Ingredients: brad from scrap.com.pl, Lemonade stamp, Mariposa (DCWV) and Annalee (Prima)  papers. 


Monday, 28 June 2010

Zaległości

Trochę po czasie, ale mogę już pokazać zdjęcia kartek z okazji Dnia Ojca. Czekałam jeszcze na rozwiązanie konkursu Craft4You, które zostało ogłoszone dzisiaj. Wygrał piękny składaniec w wykonaniu Berberis - gratuluję!
A poniżej kartki, które zrobiłam dla Taty i przyszłego Teścia :)

It's a little late, but I can finally present cards I've made for my Father and future Father-In-Law. I was waiting with them until announcement of Craft4You contest results. The winner is Berberis and her beautiful folding card - my congrats! Anyway, here are my cards:










A teraz coś z zupełnie innej beczki ;) Właśnie przyszły do mnie piękne papiery z Scrap.com.pl. Zestaw Zauroczenie od razu przypadł mi do gustu i miałam nosa zamawiając trzy komplety - w rzeczywistości papiery okazały się jeszcze piękniejsze niż na zdjęciach. Ich wielką zaletą jest też fakt, że są takie "prawdziwie papierowe", lekko szorstkie, w przeciwieństwo do np. śliskich papierów z I lowe scrap. Czuję, że już niedługo zrobię z nich użytek. 

Saturday, 29 May 2010

Dzień Mamy

Dzień Matki co prawda już za nami, ale dopiero teraz znalazłam chwilę, żeby wrzucić fotki kartek, które z tej okazji stworzyłam. Poniżej pierwsza z nich dla mojej mamy.

Do jej wykonania użyłam m.in. papierów Chatterbox i Laura Ashley, papieru tłoczonego no name, stempli Dovecraft, Laura Ashley i Prima Marketing. Oprócz tego wykorzystałam wstążkę samoprzylepną Heyda i ćwiek Dovecraft z kolekcji Fantasy.




Kolejna kartka trafiła do mojej przyszłej teściowej. Wykorzystałam w niej papiery Chatterbox i DCWV, papiery z fakturką no name, stempel Laura Ashley, dziurkacze Dalprint Plus i kwiatek dp Craft.
Przyznaję, że do zrobienia jej zainspirowała mnie piękna kartka Paulisi, którą możecie zobaczyć tutaj .






Do jutra postaram się wrzucić trzecią kartkę, którą dla swojej mamy zamówiła moja przyjaciółka.

Edit:

I wreszcie fotki trzeciej, ostatniej już kartki z okazji Dnia Mamy. Kolory delikatne, pastelowe, mam nadzieję, że nie przesłodziłam. Materiały, których użyłam to między innymi papiery i kartony Chatterbox, stempelki Laura Ashley - uwielbiam je :) -  i Dovecraft, dziurkacze Dalprint Plus, kwiatek dp Craft i papiery no name: prążkowany i metalizowany. Starałam się pokazać to na zdjęciach, ale nie wiem, czy widać - z papieru ze złotym połyskiem wycięłam motylki. 






                                     


Mother's Day has passed, but I didn't have enough time to post cards I created for the ocasion. The first one I've crafted for my mom. I made it with Chatterbox and Laura Ashley papers, self-adhesive lace from Heyda, a Dovecraft brad (fantasy collection) and some stamps (Laura Ashley, Dovecraft and Prima Marketing). 

The second one went to my future mother-in-law. I used Chatterbox cardstock and DCWV paper here, a decorative flower from dp Craft, Laura Ashley stamp and Dalprint Plus punchers (lots fo work with those flowers!). 

And finally, the third card which my friend asked me to make for her mom. It has delicte, pastel colours and I hope it's not too sweet. To create it I used Chatterbox cardstocks and papers, Laura Ashley and Dovecraft stamps, decorative flower from dp Craft and Dalprint Plus punchers. I'm not sure if it's visible on pictures, but I also used a shimmering gold paper to punch the butterflies. 


Monday, 24 May 2010

Imieniny Joanny

Z okazji ich święta, wszystkich Asiom, a w szczególności dwóm, dla których przygotowałam kartki imieninowe, wszystkiego najlepszego!

Do zrobienia pierwszej kartki użyłam m.in. papieru Laura Ashley, dziurkacza Dalprint Plus oraz stempli Laura Ashley i Dovecraft.



Kartkę dla drugiej Asi wykonałam z użyciem papieru DCWV, stempli Laura Ashley i Dovecraft oraz dziurkacza długoramiennego Dalprint Plus. Tutaj postawiłam na mniejszą ilość ozdób, ale ciekawy kształt.




Since we have Joanna's name-day today, I'd like to wish all Joannas (and two in particular) all the best. Above you can see the name-day cards I've done for two of my friends.